İnşaat Malzemeleri İzmirİnşaat pek çok ülkenin kalkınmasında önemli rol oynayan ekonomik alanlardan biridir. Ülkemizde de ekonomik anlamda iyi gelir getiren inşaat alanında pek çok yatırım ağı kurularak gerek ana gerek ise yan yapısal malzemelerin üretimi yapılıyor. En çok gelir getiren alan olan inşaat sektörü çok geniş bir yelpazede yer alıyor ve bu yelpazenin her ayağında yer alanlar kazanç elde ediyor. İnşaat sektöründe profesyonel ve teknolojik uygulamalar sayesinde insan gücüne çok az ihtiyaç duyulurken tüm inşaat sektörü akıllı ve modüler bir düzeyde insan konforu için ilerliyor.
 

Yapı Malzemeleri

Yapı malzemeleri denilince akla pek çok bileşen gelir. Her yapı malzemesi günün şartlarına uygun olarak üretilir. Kalite belgeli ürünler tercih edilmelidir. Bu bileşenlerin hepsi bir diğerinin tamamlayıcısı özelliğini taşır.
Bazı yapı malzemelerini sıralar isek;
 • Çimento
 • Gaz Beton
 • Tel ve Çivi
 • Ekip ve ekipman
 • Tuğla, Dolu tuğla
 • Hazır beton
 • Bordex
 • Alçı
 • Yapı bölme panelleri (Alçıpan)
 • Boru (Koruge boru)
 • Kiremit
 • Maden ürünleri (Dişli, ince kum, mıcır, perlit, mıcır tozu)
 • Koruyucu fileler (Sıva fileleri)
 • Yapıştırıcılar (seramik, fayans vb)
 • Metal ve diğer alaşımlar (Profil, trapez saç)
 • Yalıtım malzemeleri
 • Demir, Nevrülü inşaat demiri
 • Çelik hasır
 • Bims

Her yapı malzemesi bir diğerinin bağlayıcısı olduğu için bu malzemeler genel olarak tek bir adreste toplanarak aynı adresten satışa sunulur.
 

Yapı Malzemeleri Mağazası

Genel olarak yeni inşaa edilecek yapıların tüm ihtiyacı bünyesinde bulunduran yapı malzemeleri mağazası aynı zamanda tadilat ve tamiratlar için de malzeme satışı yapar. Yapı malzemeleri için internet adresinde yer alan pek çok firma bulunuyor. Bu firmalarda a'dan z'ye her türlü yapı malzemesini bulmak mümkün.7/24 online satış sunulan bu mağazalardan satın alınan ürünler kapınıza kadar en kısa zamanda gelir. Yapı malzeme satışı yapılan mağazalarda birçok ürünün kalite standart belgesi var olup bu standartlara uygun olmayan ürünlerin satışı yapılmamaktadır. Yapı teknik belgeleri ile satışı yapılan ürünler aynı zamanda garanti kapsamında olur.
 

İzmir Yapı İnşaat MalzemeleriYapı - İnşaat Malzemesi Fiyatları

Yapı malzemeleri satın alırken piyasa araştırmasının önemine değinmek gerekir. Yapılan bu araştırmalar neticesinde en uygun fiyatlı malzeme, en kaliteli malzeme, saklanması, performansı yüksek ve kullanımı kolay malzemeleri bulmak mümkün. Yapı malzeme fiyatları ithal yada yerli üretim açısından da fiyatlandırma da farklılık yaratır. Kiralama yolu ile iskele ve kalıp kiralamaları mümkün olmaktadır.

Çok geniş bir yelpazede yer alan yapı malzemeleri kaba inşaat, dekorasyon, iç düzenleme ve çevre düzenlenmesi gibi pek çok alanda malzemeyi tanımlamaktadır. Bu malzemelerin tamamı kategorilerine göre fiyatlandırılır. Bu yapı inşaat malzemeleri ürünün kalitesi ve özelliğine göre farklılık gösterir. Ürünlerin yapı malzeme mağazalarından satın alınması durumunda fiyatlar daha uyguna gelir. Ayrıca kampanyalardan faydalanma olanağı bulunur.
 

Kaba İnşaat Malzemeleri Fiyatları

İnşaat sektörü ile ilgili olanlar yada kendi evini kendi yaptırmak isteyenler öncelikle projelerine uygun kaba bir inşaat yapmalıdır. Bu kaba inşaat temel, kolon ve çatıdan oluşur. Sağlam, dayanıklı ve statiğe uygun yapılacak bu kaba inşaat malzemeleri fiyat açısından diğer malzemelere göre daha maliyetlidir. Birim fiyat üzerinden hesaplanan bu kaba inşaat malzemelerinin fiyatı günlük tefe ve tüfe oranında değişkenlik gösterir. O nedenle bir inşaat yapılacağı zaman kullanılacak malzemenin giderleri ortalama % 15 ek bütçeyle tamamlanır.

Yapı malzemeleri inşaat dışında tadilat aşamasında da ihtiyaç duyulan ürünler olup özellikle çatı tadilatı, iç ve dış dekorasyon, ses, su ve diğer yalıtımlar tadilat aşamasında gerekli malzemelerden bazılarıdır. Yapı malzemeleri satış noktalarında inşaat alanında gerekli olan her ürünün satışı yapılır.

Yapı malzemeleri sektörü çok geniş bir yelpaze olup ayrıca yapı malzemeleri sektörü uzun süreçli bir iş koludur. Yapı malzemeleri hakkında daha geniş bilgi edinmek isteyen veya yeni ürün yelpazelerini takip etmeye yönelik fuarlar düzenleniyor. Yapı malzemeleri için internet üzerinden de araştırmalar yapmak mümkün. Bu bilgi ve araştırmalar neticesinde sektör hakkında deneyim kazanmak mümkün. Yapı malzeme ürünlerinin çoğu ülkemizde üretiliyor hatta yapı malzemeleri ihracaatı da yapan firmamız dünyada sektörde başarılı sayılır.
paylaş
4,5 Puan
2 kişi puan verdi

İzmir de nerde olursanız olun inşaat malzemeleri ihtiyacınız varsa hemen tedarik ediyorlar. teşekkür ediyoruz.

Ali Davran

İnşaatımıza gerekli oalan tüm malzemeleri bir telefonla getirdiler. Fiyatları normal. Hizmetleri iyi. Yapı inşaat malzelerinde rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Kamil özen

Yorum Yapın

Ad Soyad *
Firma Adı
Yorumunuz *