İzmir Otomatik ve Manuel Sulama Sistemi
Hazır çim hizmetlerimiz ile birlikte evlerinize yeşilin farklı tonlarını getiriyoruz. Özellikle kış dönemine girmeden önce bahçe bitkilendirme çalışmalarına hız katmak isteyen müşterilerimiz için güvenilir bir adres olarak ürün seçenekleri oluşturuyoruz. Aynı zamanda bahçe bitkilendirme hizmetlerinde sizlere çeşitli indirim imkânları hazırlayarak süreç boyunca kampanyalardan yararlanmanıza faydalı oluyoruz.

Otomatik ve manuel sulama sistemi hizmetlerimiz dâhilinde bahçenizde hortuma ihtiyaç duymadan istediğiniz miktarda ve zamanda sulama işlemlerini rulo çim modellerimiz için gerçekleştirebilirsiniz. Böylece sulama cihazlarımız ile her seferinde düzenlemeye ihtiyaç duymadan arızaların önüne geçebilirsiniz.

Hazır rulo çimlerimiz sizler için özenle yetiştirilerek toprağı ile beraber kaldırılıyor ve ayağınıza kadar getiriliyor. Artık hazır rulo çim hazırlamak için aylarca uğraşmanıza gerek kalmadı. Herhangi bir endişe duymadan siz değerleri müşterilerimizin kolaylıkla bahçelerine çim dikebilmesine yardımcı oluyoruz. Sitemizde yer alan ürünler hakkında detaylı bilgi alabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Otomatik Ve Manuel Sulama Sistemi Avantajları Neler?

Otomatik sulama sistemi avantajları manuel sulama sistemi avantajlarına göre daha fazladır. Otomatik sulama sistemin avantajların en önemlisi sudan tasarruf edilmesidir. Harcanan enerjiden tasarruf edilmesi, insan gücüne daha az ihtiyaç duyulması, bu tasarrufların sonucunda maddi anlamda daha ucuz olması, toprağın yapısına ve verimine olumlu şekilde etki etmesi otomatik sulama sistemin avantajlarıdır. Manuel sulama sistemi avantajları ise istenilen bölgenin istenilen miktarda sulanması gibi avantajları vardır.
 

Otomatik Sulama Sistemi Fiyatları

Otomatik sulama sistemi fiyatları sulama sistemin kullanıldığı yani sulamanın yapıldığı alanın metrekaresine, toprağın yapısına, sulamanın yapıldığı bölgenin iklimine, kullanılan otomatik sulama sisteminin şekline göre farklılık gösterir. Örneğin bahçe sulama sistemlerinde daha ufak ve düşük bütçeli otomatik sulama sistemi kullanılırken tarım arazileri gibi geniş bölgelerde alanın genişliği ile birlikte daha maliyetli bir sistem kullanılır.
 

Bahçe Sulama Sistemleri Nelerdir?

Bahçe sulama sistemlerinde en çok tercih edilen sulama sistemleri genellikle damla sulama sistemi ve otomatik püskürtme sistemidir. Damla sulama sisteminde bahçedeki canlıların kök kısımlarına farklı şekillerde su verilmesidir. Bu verilen su yavaş ama devamlı artarak verilen sudur. Damla sulama sisteminin avantajları daha az su tüketerek sulama yapılmasıdır. Su toprağın altından verildiği için toprağın yüzeyinde birikinti ya da çamur tarzı rahatsızlık verebilecek unsurlar yaratmaz. Bu sulama şekliyle sulanan toprakların verimini de artırır. Damla sulama sisteminin dezavantajları ise bu sistemin kurulumunda gereken maliyetin fazla olması ve kurulum aşamasındaki gerektiren işçiliktir. Bir diğer dezavantajı ise zeminin altında olan borularım tamiri ya da kullanılan suyun içindeki kireç yüzünden sulama kanallarının tıkanması ve tıkanan boruların temizliğinin çok zor olmasıdır.

Otomatik püskürtme sistemi bahçe ve benzer pek çok farklı arazide kullanılan çok geniş kapsamlı bir sulama şeklidir. Otomatik püskürtme sistemi su dağıtan borular ve su püskürtücü kısımlarından oluşur. Bu püskürtücüler zeminin altına yerleştirilir fakat sulama sistemi devreye girdiğinde zeminin üst yüzeyine çıkarlar. Otomatik püskürtme sisteminde dikkat edilmesi gereken konu ise zeminin üst yüzeyine çıkan su püskürtme başlığının keskin cisimler tarafından zarar görmesidir. Dikkat edildiği taktirde otomatik püskürtme sistemi de diğer sistemler gibi çok tercih edilen bir sistemdir. Diğer sulama şekillerine kısa zamanda su sulama yapılan alanın her yerine ulaşmış olur. Bu da otomatik püskürtme sisteminin tercih edilmesinde önemli rol oynar.

paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

200 m2 bahçeme otomatik sulama sistemi yaptırmak istiyorum. Otomatik ve manuel sulama sistemi fiyatı alabilirmiyim? teşekkürler.

Adnan

Yorum Yapın

Ad Soyad *
Firma Adı
Yorumunuz *